pátek 10. srpna 2012

Kdo že je na záhlaví?

Pokud nejste na mém blogu poprvé, asi jste si všimli, že jsem poněkud změnila záhlaví. Původně byly trochu drastičtější změny, ale nakonec to zůstalo jen u toho.
Aby bylo jasno - ten mladík nahoře rozhodně není kreslen mojí rukou. Nakreslil ho úžasný bůh komiksové kresby Marcus To a pochází z komiksu Red Robin od DC Comics, který před pár lety vycházel.
Na obrázku vidíme Tima Drakea, aka Robina číslo 3, v tom okamžiku působícího jako Red Robin. Komiks RR hodně doporučuji, protože má moc hezkou kresbu a dobrý příběh. Vypráví o událostech po té, kdy "zemřel" Bruce Wayne aka Batman a Dick Grayson, jeho nejstarší adoptovaný syn a první Robin po něm přebírá kostým. Tim odchází (no, spíš je vyhozený :D) ze své Robinovské pozice a podniká cestu po celém světe, při které se snaží najít důkazy, že Bruce ve skutečnosti nezemřel... A přitom se nebezpečně zaplétá s Ra´s A Ghulem a jeho Ligou stínů, který mu jako jediný věří, že "detektiv" je naživu.

Proč mám Tima v záhlaví? Jednak proto, že je to můj oblíbený Robin, i když mám ráda všechny. Četla jsem s ním nejvíc dílů a jeho vlastní série (pod jménem Robin) měla asi 160 dílů, které jsem všechny s nadšením přelouskala.
 Za druhé proto, že některým scénáristům po rebootu ruplo v bedně.  Konkrétně Scottu Lobdellovi, kterého teď polovina fandů nesnáší, protože se jednoho krásného rána rozhodl, že Tim Drake nikdy nebyl Robin. Upřímně doufám, že si to ještě rozmyslí  a změní to. (a jestli ne... nejhorší fandové jsou nasraný fandové) Tímto vyjadřuji Timovi podporu.

A proč vlastně píšu tenhle článek? Abyste věděli, kdo že je na tom záhlaví (protože mu není vidět uniforma a kdo nečte komiksy, nedošlo by mu to) a aby bylo jasno, že jsem to opravdu NEKRESLILA.

No, tak zas jindy.

Vaše Tenny

5 komentářů:

 1. Red Robin říkáš? Hmm, to nezní špatně, obzvlášť když vypadá takhle... Je to na uloztu? :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nope, je to míň známá série... Ale zkus tohle - http://comicmasterpost.livejournal.com/17142.html ;) Tam je i jeho Robin komiks.
   RR je moc fajn série, jen si nejsem jistá, jak moc pochopitelná, pokud člověk nečetl předchozí Batman komiksy. Ale ty jsi vlastně viděla YJ, takže když se tam objeví Superboy nebo Miss Martian, tak tě to asi nepřekvapí. :D

   Vymazat
  2. Dík :) Naštěstí znám někoho, kdo mi případné nejasnosti může vysvětlit :D

   Vymazat
 2. Jak jsi na tom s DrD? Nechal jsem na tvém předchozím blogu článek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Komentář, ne článek, předpokládám? :D Jo, už jsme si založili takovou menší skupinu a hrajeme. Ovšem nejsem si jistá, jestli se to nazývat DrD. :D

   Vymazat