pondělí 14. ledna 2013

Jak jsem byla na dni otevřených dveří na UK

Uzávěrka přihlášek na VŠ už je skoro za rohem (pro případné panikáře - 28.2.) a já jsem si řekla, že by bylo fajn být ohledně toho aspoň trochu aktivní. Některé moje spolužačky už mají nacpané nosy v bichlích o dějinách japonska či lékařských příručkách a já ještě pořád čtu pouze nějaké ty fanficion prokládané (s donucením) povinnou četbou k maturitě.
Ironicky, byla jsem z lidí, co znám, jediná, kdo na den otevřených dveří na Karlovku jel, pokud se tedy někdo neskrýval v té obrovské hromadě lidí stojící na schodech během a před přednáky o psychologii.

Otázka zní: Stálo to za to?
Odpověd je ano.

Původně jsem vám chtěla popisovat celou tu mojí úžasnou odysseu, ale pak mě přemohl náhlý záchvat lenosti, takže jen ve zkratce:

Zásadní postřehy:
- když jsem přijížděla, chtěla jsem se dostat hlavně na Knihovnictví a informační studia a Čeština pro neslyšící byla až druhou volbou. Po návratu mám priority přehozené
- z přednáškového sálu byl nádherný výhled na Pražský hrad, neprve za slunečného rána a podruhé za jemných červánků
- studenti psychologie a amerikanistiky mě děsí... bylo jich tam tolik, že zabírali celé schodiště do prvního patra a tabule vysvětlivek byla v obležení
- ty nejzajímavější přednášky dávají vždycky v děsné časy - první byla od devíti, druhá až od tří
- velmi mě pobavilo, když při prezentaci informačních studií používali přednášejí internet explorer. Asi je to na Karlovce standart, můj bratr ho také plamenně hájí.
- ještě více mě pobavil dívčí záchody, kde byli dveře popsané hláškami podporujícími Sherlocka (I believe in Sherlock, Moriarty was a fake, apod. ) Utvrdilo to mé přesvědčení, že na tuhle školu se chci dostat
- přednášející z češtiny pro neslyšící byla ověšená tolika přístroji k zlepšení poslechu, že připomínala menší vánoční stromeček... A nikdy je nezapomněla předat! (poprvé, co se mi to stalo!)
- při č. pro nes. byl také simultání přepis všeho, co bylo řečeno... Měla jsem pocit, že se rozpláču dojetím.
- také nás při přednášce o č. p. nes. natáčeli.... někde teď lítají internetem moje nemyté vlasy....
- při prezentaci knihovnictví neustále mluvili o nutnosti přečíst odbornou literaturu, ale ani slovem nezmínili, o jaké že knížky by mělo jít (a na jejich internetových stránkách jsou pouze časopisy... Hm.)

Ale hlavně by konečně bylo jasné, do čeho jdu a udělala jsem si pořádnou představu, jak všechno bude vypadat, od zkoušky až po samotné studium.
Pokud se tedy budete v budoucnu rozhodovat, kam sakra jít, den otevřených dveří na výšce navštívit doporučuji.

Tenhle článek měl být původně mnohem víc vtipný, zajímavý a vůbec awesome. Bohužel, nějak mi docházejí síly... asi odešli na dovolenou. Nebo číst slash fanfikce.
Ale na komentáře možná ještě sílu mám, tak kdyžtak piště dotazy. :D

Vaše Tenny

4 komentáře:

 1. Svůj uni osud jsem si dávno vybrala, ale článkem jsi mě jenom usvědčila v tom, že co do výběru lidí jsem vážně na špatném místě - komiks je taková směšná věc pro děti, BBC seriály tu nikdo nezná, vzít do ruky knížku je věc hodně vzácná apod. Malé postěžování nenápadného stalkera :), hodně štěstí při konečném výběru školy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To musí být dost hrozné... :D Trochu mi to připomíná školu, kde jsem teď. :D
   Což o to, školu už vybranou mám, jenom se na ní dostat, to bude teprve oříšek... :)

   Vymazat
 2. IE je zlo. ZLO. No dobře, o nejnovějších verzích vím z očividných důvodů kulové, ale býval to nestabilní prohlížeč, bezpečný asi jako noční procházka velkoměstem. Nehledě na to, že co do možností nastavení a vychytávek výrazně zaostával za jakýmkoliv jiným. Co se mě týče, zlatej Chrome. Liška je pak v porovnání s Chromem trochu těžkopádnější, ale má možná pestřejší nabídku alternace, taky není špatnou volbou. Ale IE? Meh.

  Ok, článek není o prohlížečích, spamuju. Ale když prostě tohle je osobní a jakákoliv zmínka vždycky přitáhne moji pozornost :D

  Heheh, příručky se mýlí. Nejdůležitější věc na škole není obsah výuky, ale obsah sdělení sdílených přes záchodové dveře :D Taky chci :D

  Jsem ráda, že se ti tam líbilo, budu držet pěsti, aby ses dostala :)

  OdpovědětVymazat
 3. Á, report z Karlovky! :D
  Oni používají IE, tak to se mi moc nelíbí. Mimo jiné výhody Chromu, tak si tam přece můžeš dát motiv! :D Třeba teď mám Hobita :D.
  Ale i přesto, mají skvělý záchodky! :D
  Skvěle, že se Ti tam líbilo, taky se tam jednou podívám. Vzhledem k tomu, že nevím, co s životem, budu těch vejšek objíždět hodně, jen nechci zůstat blízko domova :D.
  Jen mi slib, že až se tam dostaneš, vzpomeneš si občas i na nás tady a nestane se z tebe Pražskej parchant :D

  OdpovědětVymazat